Kategorie
Informacje ogólne

Moda na kominki

Moda na posiadanie kominka, który nie służy tylko i wyłącznie ozdobie trwa już od kilku lat. Jednakże w ostatnim czasie przybrała niezwykłe rozmiary. Kominki umieszczane są w planach nie tylko domów, choć przede wszystkim, ale i mieszkań. Deweloperzy zakładają, że osoby, które będą chciały kupić owe M mogą też chcieć posiadać kominek.

Projektanci wnętrz prześcigają się nie tylko w projektach domów, ale i ich przestrzeni wewnątrz. Standardowo kominki sytuowane są w salonie, pokoju największym, gdzie można nie tylko spędzić czas przed telewizorem, często też spożywa się posiłki (jeśli salon połączony jest z jadalnią, co jest bardzo częstym zjawiskiem ostatnimi czasy). Dekorator wnętrz ma wówczas spore pole do popisu musi bowiem tak rozmieścić meble, by z kanapy można było jednocześnie oglądać filmy jak i podziwiać ogień w kominku. I choć nadal jeszcze króluje podejście, by telewizor i kominek umieszczać na jednej ścianie — ma ono najwięcej zwolenników, to są i tacy, które owe rozwiązanie odradzają.

Ponadto kominek nie święci triumfów tylko w dużym pokoju, ale jest też pożądanym meblem w sypialni. Jeśli tylko w domu są takie możliwości metrażowe, bo nie ukrywajmy, że ogromną rolę odgrywa powierzchnia pomieszczenia, w którym ów kominek miałby się znajdować — warto zainwestować w kominek właśnie w sypialni. Warto podkreślić, że kominki dziś nie pełnią jedynie roli dodatku do pokoju, ale przede wszystkim służą do rozprowadzenia ciepła po całym domu. Bynajmniej większość osób, która dziś decyduje się na kominek w domu, robi to ze względu właśnie na to rozwiązanie.

Dodaj komentarz